Uroš Gunčar skupaj z Mitjo Blažičem na mednarodni konferenci FEEL 2016 s prispevkom Etično ravnanje na dolgi rok prinaša tudi ekonomske koristi – dobre prakse skozi uporabo modela EFQM
9.junija 2016 je bila v Kongresnem centru Brdo pri Kranju mednarodna konferenca FEEL2016 – poslovna etika in konflikti vlog (http://feel-leadership.si). Med govorci na konferenci sta bila tudi mag.
Uroš Gunčar in gospod Matija Blažič s prispevkom Etično ravnanje na dolgi rok prinaša tudi ekonomske koristi.
Kot uvod je gospod Blažič predstavil pogled presojevalca in nadzornika na neravnovesje med interesi kapitala (enostranski pogled na zaslužek) napram interesom ostalih deležnikov organizacije.
V nadaljevanju je Uroš Gunčar kot evropski ocenjevalec predstavil model EFQM kot eno izmed možnih smeri za rešitev prikazanega neravnovesja v organizacijah. Struktura modela EFQM in vanj vgrajena načela podpirajo poslovno etiko. Predstavljeni primeri dobrih praks podjetij, ki ob uporabi modela EFQM, kažejo tudi visoko poslovno etiko, so bili Ril Hazira – Indija; EUSKALIT Španija, Privat klinike Becker Ortodontie iz Luxemburga in Žale Ljubljana. Skupno primerom dobre prakse je, da je menedžment z etičnimi načeli bistven pogoj za to, da deluje organizacija v smeri usklajenih interesov ključnih interesnih skupin in ob tem dosega tudi odlične poslovne rezultate.
Osebna etika menedžmenta zelo pomembno vpliva na oblikovanje poslovne etike v organizaciji.